Piotr Bąk urodził się w Żywcu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Dyplom z medalem otrzymał w 2001 roku w Pracowni Projektowania Form Przemysłowych u prof. Jerzego Wuttke. W 2010 uzyskał stopień doktora sztuki, a w 2018 uzyskał habilitację. Od 2004 roku pracował na stanowisku asystenta w Pracowni Rysunku i Malarstwa na kierunku wzornictwo u prof. Jana Dubiela. Od roku 2015 prowadzi Pracownię Sztuk Wizualnych. Prowadził również zajęcia z rysunku i malarstwa w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach oraz Studium Rysunku i Grafiki w MOK w Jastrzębiu-Zdroju. Jest autorem licznych projektów i ich realizacji w technice rysunkowej i malarskiej. Jest współautorem wielu polichromii, m.in. w kościołach w Czarnym Dunajcu, Woszczycach, Kędzierzynie-Koźlu. Wziął udział wokoło 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz zrealizował 20 pokazów indywidualnych. Brał udział w kilkunastu plenerach i wystawach poplenerowych oraz licznych konkursach i wystawach pokonkursowych.

Jerzy Rupik jest doktorem sztuki, absolwentem studiów magisterskich na kierunku grafika w zakresie projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest również projektantem i fotografem. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych między innymi: wystawie fotografii w ramach Labiryntu Szóstego w Kłodzku, wystawie fotograficznej na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko” w Poznaniu oraz w wystawie plakatu w Oświęcimiu poświęconej 60 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego KL Auschwitz–Birkenau, wystawie fotografii Magiczne Przestrzenie / Magische Räume w Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen, autor indywidualnych wystaw: Tableau vivant w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, wystawy Balans bieli w Starej fabryce w Bielsku-Białej. W 2017 roku wystawił prace w cyklu wystaw Pokaz Sztuki Mężczyzn w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej oraz na indywidualnej wystawie Redukcja szumu w Starej Fabryce w ramach Industriady 2017.

Wojtek Łuka mieszka i tworzy w Tychach. Oprócz aktywności pedagogicznej, administracyjnej i biznesowej, jest przede wszystkim malarzem, grafikiem i projektantem. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1984 uzyskał dyplom z wyróżnieniem  w katowickiej filii, na Wydziale Grafiki w pracowni grafiki warsztatowej i projektowania książki. Jest stypendystą Ministra Kultury i laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w Dziedzinie Kultury. Posiada odznaczenia i tytuł „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Po ukończeniu studiów, związany był z redakcjami i wydawnictwami: w 1984 r. jako stażysta redaktora graficznego z tygodnikiem „Katolik”, od 1985 do 1988 jako redaktor graficzny z tygodnikiem „Tak i Nie” i kwartalnikiem „Tak i Nie – Śląsk”, od 1990 do 1992 jako dyrektor artystyczny z Wydawnictwem „Jutro”, od 1995 do 2017 jako współzałożyciel, członek kolegium redakcyjnego i szef działu graficznego z Miesięcznikiem Społeczno- Kulturalnym „Śląsk”. W latach 2016-2019 był dyrektorem ds. wizerunku Grupy „Ekoma”, a od 2005 do 2010 jako właściciel zarządzał projektem „Skup Kultury”. W latach 1990-2011 pełnił funkcję Plastyka Miejskiego w Urzędzie Miasta Tychy. W  roku 2019 został  Kuratorem Miejskiej Galerii Sztuki OBOK w Tychach. Od 2005, prowadzi Autorską Szkołę Edukacji Artystycznej, od 2017 wykłada na UTW krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego. Jest autorem ponad 2000 publikacji graficznych, będących komentarzami do tekstów poetyckich, lirycznych i społeczno-politycznych. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Egipcie, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Beata Wąsowska Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, w pracowniach malarstwa: prof. Jerzego Dudy-Gracza oraz prof. Macieja Bieniasza. Projektowania graficznego książki uczyła się w pracowni prof. Adama Romaniuka. Dyplom obroniła w 1985 r. W 1986 r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2016 Studia skończyła studia podyplomowe „Historia sztuki, perspektywa społeczna i polityczna” w Colegium Civitas w Warszawie. Uprawia malarstwo sztalugowe. Animuje projekty artystyczne. Zrealizowała ponad 70 wystaw indywidualnych malarstwa i 100 prezentacji w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.  Była gościem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i zagranicą.
oficjalna strona www artystki: beatawasowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *